spaudoje apie LDK Birutės paminklą Trakuose

http://www.dainavosgidas.lt/lt/?cid=94599&new_id=102518

Rajono savivaldybėje aptarta „Lietos“ labdaros fondo iniciatyva pastatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikštienės Birutės paminklą Trakuose. Šiai iniciatyvai Trakų rajono savivaldybės taryba yra pritarusi 2011 m. birželį.

Šiame susitikime su „Lietos“ labdaros fondo atstovais dalyvavo Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Solovjova, savivaldybės specialistai, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, visuomenės atstovai.

Susitikime buvo diskutuota tiek dėl renkamos vietos paminklui, tiek dėl Gedimino Radzevičiaus parengto Birutės paminklo projekto. „Lietos“ labdaros fondas siūlo paminklą statyti pusiasalio pilies teritorijoje. 4,5 metrų aukščio skulptūrą ketinama pagaminti iš granito. Pasak paminklo statymo iniciatorių, LDK didžiojo kunigaikščio Kęstučio žmona Birutė buvo ne tik unikali legendinė, bet ir konkreti, istorinė asmenybė dorai ir išmintingai tarnavusi LDK karūnai bei pagimdžiusi Lietuvai būsimus kunigaikščius ir valdovus Vytautą Didįjį, Žygimantą Kęstutaitį. Iniciatorių nuomone, jos atminimo įamžinimas tapo ne vieną šimtmetį užsivėlavusiu reikalu.

Aptariant projektą, prisiminta ir seniai pamiršta iniciatyva įamžinti ir Kęstučio atminimą, pasigesta išsamesnės diskusijos su visuomene. Ji būtų reikalinga, norint išsiaiškinti,  kokių paminklų Trakams apskritai reikia, kur juos statyti, kokios skulptūros geriausiai derėtų unikaliame Trakų kraštovaizdyje ir kt. T.

„Turime jautriai ir atsakingai išanalizuoti ir aptarti šį projektą. Galbūt paminklas Birutei galėtų būti pastatytas Senuosiuose Trakuose, kur ji gyveno? Mums svarbu žinoti ir rajono gyventojų nuomonę“, – svarstė mero pavaduotoja T.Solovjova.

Po šio susitikimo, išklausius įvairių nuominių, „Lietos“ labdaros fondas ketina koreguoti jau parengtą Birutės paminklo projektą ir su atnaujintu, patobulintu darbu išsamiau supažindinti visuomenę.